grand Mader

Świat jest ogrodem, ogród jest światem

Czas na…

Dodaj komentarz

… psucie (prawo serii)

Wiem, wiem, sama pisałam, „że się naprawia”, a potem w komentarzach doszlyśmy z Martą do wniosku, że jednorazowy jest tylko papier. Ale naprawianie też nie jest proste- bo rzeczy psują się w nieodpowiednich momentach i kilka naraz.

 

Bylismy bardzo przejęci imprezą na cześć naszej powracajacej do zdrowia córki. Wiecie- tort, zakupy, sprzątanie (jakby goście nie widzieli u nas nigdy codziennego bałaganu…). No i pranie, bo dwoje domowników wróciło „dzień przed” po tygodniowych wojażach.

Oczywiście. Pralka zabuczała, pomruczała i odmówiła wypompowania wody. Może nie pasowało jej, że jeden brud był znad jezior, drugi z gór, a dopiero trzeci swojski, warszawski? Odbyło się więc komisyjne wywalanie pralni, ciuchów brudnych i czystych do posprzątanego już przedpokoju, odpompowanie, naprawianie. W razie czego postanowiliśmy przeprać tylko konieczne rzeczy.

Ale pech, co?

Piekarnik wszak działał i cala reszta też. Do czasu. Nasza inteligentna zmywarka zbuntowała się pod koniec imprezy. To prawda, że nie uzgadnialiśmy z nią zwiększenia liczby zmywań. Tak, jest już niemłoda, choć ciągle piękna i interesująca ( nas i to bardzo), cicho pracuje dla w porywach dziesięciu osób. No ale dwadzieścia! Bez wcześniejszych uzgodnień? I każda brudzi talerz inaczej! Absolutne wykluczone, trzeba się szanować! Zostaliśmy więc z zastawionym brudnymi naczyniami blatem, pocieszajac się, że mamy problemy pierwszego świata. Zwłaszcza, że potem zaraz wybuchła afera taśmowa i okazało się, że żyjemy w trzecim.

Po imprezie, gdy uporaliśmy się ze stertą talerzy, zobaczyliśmy kałużę na podłodze. Nie od pralki (naprawionej) i od zmywarki też nie. Ktoś nie domknął zamrażarki i wszystko się roztopiło, na szczęście w lodówce było czysto. Ktoś w „Sowie i… ” uchylił paszczę i pociekło z niej błoto. Widocznie w głowie miał zalegające resztki.

Nie jest łatwo naprawić, gdy tak dużo rzeczy się psuje. Zwłaszcza jednocześnie.

Reklamy

Autor: Grand Mader

I like talking to people. I love gardening and playing with children

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s