grand Mader

Świat jest ogrodem, ogród jest światem

Mięta przez rumianek na upał

3 Komentarze

mietaprzez

Mięta cytrynowa już się ususzyła. Przygotowałam słoiczki, odrywałam suche, całe listki od łodyżki i pakowałam je do środka. Potem naklejka z nazwą, zakrętka i następna porcja dodatku do herbaty, czy deseru gotowa. Mięty w ogrodzie w tym roku dużo, aż za dużo.

 

Miałam napisać o Mięcie, jednej z kochanek Hadesa, ale nie jest to łatwe. Trochę się pogubiłam. Podobno Hades oszalał na jej punkcie. Podobno mówił jej, że dopiero przy niej poczuł się naprawdę szczęśliwy, że dopiero teraz wie, co to miłość.  Szeptał,  że jest jedyna. A mity są bezlitosne- była jedną, ale z wielu. Podobno Persefona była o nią bardzo zazdrosna. Podobno to ona zamieniła ją w roślinę. Podobno ją zabiła! Mówiono też, że to sam Hades zrobił. Według innej wersji bogowie po jej śmierci wskrzesili ją jako zioło. Same plotki i pomówienia. Nic pewnego. Tak jest, gdy bogowie (ludzie?) umawiają się na kłamstwo. Zupełnie inaczej, niż w przypadku małżeństwa. Wszystko wiadomo. I jak para się poznała i kiedy przysięgała sobie wierność, miłość i uczciwość małżeńską. Są na to świadkowie, zdjęcia, a na weselu bawiła się rodzina, a czasem pół wsi. A gdy któreś zginie, zajmuje się tym policja i prokurator a niekiedy nawet gazety..

 

Synafia wierzyła, że potrafię napisać o tej nimfie ciepło. Jedyne ciepło, jakie mi się z nią kojarzy, to zbyt gorąca lemoniada z cytryną i jej świeżymi listkami, dopóki nie schłodzi się jej w lodówce lub zimnej piwnicy. W upalny dzień.

I może też to, że jej napary miały odganiać złe myśli, a włożona do łóżka miała zagwarantować wierność małżeńską. Ale to nic pewnego, z pewnością mniej pewnego niż sama przysięga 😛

Reklamy

Autor: Grand Mader

I like talking to people. I love gardening and playing with children

3 thoughts on “Mięta przez rumianek na upał

  1. Napisałaś przede wszystkim mądrze 🙂 Tak jak tylko Ty potrafisz – z ciepłem, co bije ze środka, mimo wszystko 🙂

  2. Pingback: Mięta i jej właściwości zdrowotne | ValcomTech

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s