grand Mader

Świat jest ogrodem, ogród jest światem

W czasie deszczu…

Dodaj komentarz

Podobno dzieci się nudzą. W czasie deszczu. To nie dotyczy jednak Małej Dziewczynki. Dziś na przykład pada deszcz, co skutecznie uniemożliwiło nam wyjście na pocztę z pilną przesyłką, a Mała Dziewczynka ma ręce pełne roboty. Metodycznie sprawdza półki w pokoju. Na kanapę i podłogę lecą po kolei wierszyki, bajeczki, kolorowanki. Niektórym z nich poświęca nieco więcej uwagi.

– Co robisz?- nie mogę powstrzymać się, zerkając przez przymknięte drzwi

– No szukam przecież. Bajki o Słoniu Trąbalskim szukam. – mówi lekko zirytowana.

Przez ten czas na oddzielną kupkę trafia książeczka dla maluchów z twardymi kartkami „Słoniątko”, potem następna, wprawdzie ze słoniem na okładce, położona jednak ze słowami „A ta jest o przyjacielu. Najpierw przeczytamy o przyjacielu. To o myszce jest, która go szukała”. A na koniec…ta właściwa, z wierszem o Trąbalskim.

– Jest! – czytamy wszystkie wczasiedeszczu1   W deszczowy dzień bawimy się w chowanego ze słoniątkami. Wycięłam figury i teraz wystarczy krzyknąć, w której mają się ukryć zwierzątka, by stać się dla szukającego niewidzialne. Można zaklepać te, które sobie z tym nie poradziły. wczasiedeszczu2 Wreszcie… deszczowy dzień to też czas na wspomnienia:

– Czy wiesz, jaką piosenkę o słoniach śpiewała twoja mama, gdy była mała?- pytam zmęczoną siedzeniem (tak, tak! siedzeniem!) Małą Dziewczynkę… Cztery słonie, zielone słonie… zaczynam, ale po chwili dopadam jednak do komputera, licząc, że wspólnie zaśpiewamy to lepiej

Tu piosenka

Gdy rozgrzana skakaniem i śpiewaniem („Jeszcze raz, jeszcze raz!”), rozglądam się po pobojowisku, które zrobiłyśmy, jestem pewna, że przez najbliższe godziny nudzić się nie będziemy.

Autor: Grand Mader

I like talking to people. I love gardening and playing with children

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s