grand Mader

Świat jest ogrodem, ogród jest światem

Kalendarze

5 Komentarzy

Czas wyrzucić stare kalendarze. Ich miejsce zajmą nowe, z niezapisanymi jeszcze kartkami i rubrykami.  Ładniejsze. Tylko… starych trochę żal.

kalendarze1

– Co robisz? – spytał mąż

– To takie ładne zdjęcia ! Mała Dziewczynka będzie układać o nich historie ! – powiedziałam, wycinając dwa bliźniacze szopy pracze ze starego kalendarza. Potem liska. Słoniątko.

– Będzie – wie, że Mała Dziewczynka uwielbia wymyślać bajki, więc przytaknął

– A to zdjęcie jest do oprawienia. Cyfry i dni tygodnia do ćwiczenia – nożyczki połyskiwały w rytm pracy.

Ze starych kalendarzy można sporo odzyskać. A przy okazji powspominać stary rok. Wizyty lekarskie zaznaczone kółeczkiem, operację, godziny zebrań w szkole, próbne testy. Wystawa w 19 artystów w 19. Dzielnicy a potem rozmowa z NeSpoon, ale też zauroczenie innymi pracami, na przykład zdjęciami Kacpra Kowalskiego. Ukończył on Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej i robi zdjęcia z lotu ptaka. Jego fotografie to obrazy przedstawiające wzory i asymetrie tworzone przez człowieka i naturę.

kalendarze2

Na swojej stronie pisze: To jest mój wkład w niekończącą się dyskusję o tym, czym jest piękno. TU . Robi zdjęcia miasta i jego obiektów z niezwykłej perspektywy. Staraliśmy się, nie patrząc na tytuły, odgadywać nazwy miejsc, które chciał pokazać. Niesłychane ! Oczywiście, że zamarzyliśmy o tym, żeby przynajmniej jedną z prac Kacpra Kowalskiego mieć w domu. Ale, że jest kryzys i nie można mieć wszystkiego, a mamy bardzo wiele, marzenie to dołączyliśmy do innych na później jeszcze zanim wróciliśmy z wystawy. Co nie oznacza, ze zapomnieliśmy o nim. Aż wczoraj… mąż wrócił do domu z prezentem. Wniósł dużą, płaską paczkę, a w niej… kalendarz na rok 2015 ze zdjęciami Kacpra Kowalskiego ! Może to niedokładnie to, co chcieliśmy mieć, ale już blisko 😉

kalendarze3

Autor: Grand Mader

I like talking to people. I love gardening and playing with children

5 thoughts on “Kalendarze

  1. Zbieram stare kalendarze , bo przydają się później na gazetkę albo jako oryginalny papier kolorowy do kolaży czy dekupaży, albo jako obrazek ( dla siebie w prezencie) w ładnej oprawie . Różne rzeczy można robić, bo zazwyczaj są z bardzo dobrej jakości papieru.

  2. to byłam ja -anonimowa quma 🙂

  3. Zaglądam często, ale mało piszę …Lubię dobre miejsca, pełne afirmacji dla życia w najdrobniejszym przejawie 🙂 Pozdrawiam gorąco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s